هاینکس:‌ آلمان جدی‌ترین مدعی قهرمانی در برزیل است

1870142_w2.jpg

سرمربی سابق بایرن‌ مونیخ، آلمان را جدی‌ترین مدعی قهرمانی جام‌جهانی 2014 توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) یوپ هاینکس در گفت‌وگو با سایت فیفا درباره مسائل مختلفی به صحبت پرداخت. او درباره شانس قهرمانی آلمان در جام‌جهانی 2014 گفت: آلمان شانس زیادی برای قهرمانی در جام جهانی دارد؛ هر چند تاریخ نشان داده است تیم‌های اروپایی در قاره آمریکا موفق نبودند. مسئله آب‌وهوایی و فاصله زیاد شهر‌های برزیل با هم کار را برای تیم‌های حاضر در این رقابت سخت می‌کند اما آلمان تیمی قدرتمند است که در هر پست دو بازیکن آماده دارد و در کنار برزیل، آرژانیتن و اسپانیا از مدعیان اصلی قهرمانی در جام جهانی محسوب می‌شود. آلمان باید سرش را بالا بگیرد و با اعتماد به نفس بالا به برزیل برود، زیرا شانس زیادی برای قهرمانی در جام‌جهانی داشته و جدی‌ترین مدعی قهرمانی است.

هاینکس در ادامه گفت: من یک‌ بار در سال 1974 حضور در جام‌جهانی را تجربه کرده و می‌دانم حضور در این رقابت چقدر برای یک بازیکن فوتبال مهم است. هر بازیکن که در جام‌جهانی حضور پیدا می‌کند خیلی سریع در سراسر جهان شناخته می شود زیرا همه مردم جهان بازی های جام‌جهانی را می‌بینند.

سرمربی سابق بایرن‌مونیخ درباره مقایسه ستاره‌های جام‌جهانی 1970 با ستاره‌های فعلی جام‌جهانی گفت: فوتبال تغییر کرده است. شما نمی‌توانید ستاره‌های دهه 70 فوتبال را با ستاره‌های فعلی فوتبال مثل کریستیانو رونالدو و لیونل مسی مقایسه کنید. برای مثال معتقدم اگر بازیکنانی مثل کارل هاینس رومنیگه، گونتر نتسر، فرانتس بکن‌باوئر و گرد مولر امروز بازی می‌کردند و امکان استفاده از امکانات پیشرفته تمرینی را داشتند باز هم به بازیکنان بزرگ تبدیل و ستاره‌های بزرگی می‌شدند. به همین خاطر نمی‌توانید دو ستاره دهه‌های مختلف را با هم مقایسه کنید.

آلمان در جام‌جهانی 2014 در گروهی نسبتا سخت با تیم‌های پرتغال، آمریکا و غنا همگروه است و باید در اولین دیدار خود در این رقابت با تیم پرتغال دیدار کند.