یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا؛
چلسی - گالا؛ بازگشت دروگبا به استمفوردبریج/ کار آسان مادریدی‌ها مقابل شالکه
خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: دیدار تیم‌های فوتبال چلسی - گالاتاسرای یک نکته مهم خواهد داشت و آن هم بازگشت "دیدیه دروگبا" به استمفوردبریج است. رئال مادرید هم در دیگر دیدار فردا کار ساده‌ای پیش رو دارد. پیروزی 6 بر یک دیدار رفت، این تیم را به طور کامل در حاشیه امنیت قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم فوتبال چلسی سه شنبه شب در ورزشگاه استمفوردبریج میزبان گالاتاسرای خواهد بود. دیدار رفت این دو تیم در مرحله یک هشتم نهایی رقابهای لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسیده است.

"ژوره مورینیو" که پیش از این با تیم‌های پورتو و اینتر به عنوان قهرمانی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا در سال‌های 2004 و 2010 دست پیدا کرده در تلاش است به عنوان نخستین مربی فوتبال لقب بگیرد که با سه تیم مختلف به قهرمانی رسیده است.

از آن سو هدایت تیم فوتبال گالاتاسرای را کسی بر عهده ندارد جز "روبرتو مانچینی"، کسی که در اینتر جای خود را به مورینیو داد و سال گذشته از منچسترسیتی برکنار شد.

"یکتا کورتولوس"، هافبک دفاعی گالا، در این بازی در تقابل با "ادن آزار" و "اسکار" روز سرنوشت سازی خواهد داشت. تیم چلسی در هفت دیدار گذشته در این مرحله، جز سال 2011 که به منچستریونایتد باخت، شش بازی را برنده شده و یک تساوی داشته است.

"دیدیه دروگبا" مهره اصلی و سرنوشت ساز این دیدار خواهد بود؛ کسی که هشت فصل را با آبی پوشان لندنی سپری کرد و با این تیم قهرمان رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا شد.

این مهاجم ساحل عاجی در خصوص این دیدار به سایت یوفا گفت: احساس درهمی دارم. اول از همه خوشحالم که قرار است مقابل باشگاه سابقم و همبازیان پیشینم به میدان بروم اما در عین حال احساس خیلی ویژه ای است از اینکه نمی‌دانم واکنشم به این دیدار چه خواهد بود. شما می‌دانید که من هشت سال آنجا بازی کرده‌ام و واقعا نگران حضور در استمفوردبریج هستم.

دیگر بازی سه شنبه شب را تیم‌های رئال مادرید - شالکه صفر چهار برگزار می‌کنند. مردان "کارلو آنچلوتی" که برای کسب دهمین عنوان قهرمانی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا تلاش می‌کنند در بازی رفت با نتیجه 6 بر یک مقابل مردان "ینس کلر" به برتری رسیده‌اند. رئال در رقابتهای این فصل لیگ قهرمانان 26 گل به ثمر رسانده و از بخت کسب عنوان قهرمانی در لالیگا و جام حذفی اسپانیا نیز  برخوردار است.

"کلاس یان هانتلار" که در بازی رفت تک گل شالکه را به ثمر رساند، گفت: رئال مادرید یکی از بهترین تیم‌های فوتبال جهان است و ما این موضوع را در بازی رفت دیدیم. با این حال باید بر روی این بازی تمرکز کنیم و سعی کنیم که کارمان را به خوبی انجام دهیم. صرف نظر از نتیجه بازی رفت، این هم قرعه شدن با رئال درس‌های خوبی به ما داد. ما تیم جوانی داریم و در چهار سال گذشته که من اینجا بوده ام جز یک سال به رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا صعود کرده‌ایم.

رئال مادرید احتمال دارد در این بازی از کریم بنزما که روز شنبه در برخورد با کریستیاو رونالدو از ناحیه زانو دچار آسیب دیدگی شد، استفاده نکند.