بالاک: هوینس مدیر ورزشی قرن است

sport.jpg

کاپیتان سابق تیم ملی آلمان به تمجید از عملکرد اولی هوینس پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اولی هوینس به اتهام فرار از پرداخت مالیات به سه سال و نیم زندان محکوم شد. او جمعه گذشته رسما از ریاست باشگاه بایرن‌ مونیخ استعفا داد تا دوران حبس خود را در زندان سپری کند. بایرن ‌مونیخ تحت ریاست هوینس توانست به افتخارات زیادی دست یابد که مهم‌ترین آن کسب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا بود.

بالاک که خود بین سال‌های 2002 تا 2006 در بایرن‌مونیخ حضور داشته است به شبکه تلویزیونی اسکای درباره اولی هوینس و کناره گیری او از باشگاه گفت: هوینس خدمات زیادی به بایرن کرد و هیچگاه فراموش نخواهد شد. همه بازیکنان به او اعتماد کامل داشتند و دارند. به همین دلیل بعد از محکومیت نیز همه از او حمایت کردند. به نظر من اولی هوینس مدیر ورزشی قرن است. او از لحاظ شخصی نیز آدم بسیار ویژه و با محبتی بود.

آینده بایرن مونیخ بدون اولی هوینس برای بالاک غیرقابل تصور است، او در این زمینه گفت: بایرن مونیخ تحت هدایت اولی هوینس اشتباهات کمی مرتکب شد و او برای باشگاه غیر قابل جانشین است. باشگاه همه موفقیت‌های اخیر خود را بی‌تردید مدیون اوست و فعالیت‌های او در باشگاه فراموش‌نشدنی است.

اولی هوینس که به دنبال مسائل مالیاتی به 3.5 سال حبس محکوم شده است روز جمعه از تمام مسئولیت‌های خود در بایرن مونیخ استعفا کرد.