کار راحت کهکشانی‌ها در سانتیاگو برنابئو،جدال سخت چلسی با ترک‌ها

2070274_w1.jpg

آبی پوشان لندن برای صعود به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا باید در استمفوردبریج از سد تیم سخت کوش گالاتاسرای بگذرند اما رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو کار راحتی برابر شالکه پیش رو دارد و تا حدودی صعودش را با توجه به نتیجه دیدار رفت نهایی کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ادامه دور برگشت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه شب دو دیدار برگزار می شود.

* چلسی-گالاتاسرای

دو تیم در شرایطی پای به این دیدار می گذارند که شانس آبی پوشان لندن برای صعود به یک چهارم نهایی بیشتر از حریف ترکیه‌ای است چرا که شاگردان مورینیو در دیدار رفت به تساوی ارزشمند یک بر یک دست یافتند که این می تواند کمک زیادی به صعود آنها به دور بعد کند البته در این دیدار چلسی می‌توانست به توجه به موقعیت‌های زیادی گلزنی سه امتیاز را به دست آورد و تا حدودی صعودش را به دور بعد نهایی کند اما در نهایت گل تساوی را دریافت کرد تا کار این تیم برای صعود سخت شود.

چلسی در فصل جاری رقابت‌های لیگ جزیره با هدایت ژوزه مورینیو نتایج خوبی کسب کرده است و یکی از شانس‌های اصلی کسب عنوان قهرمانی است. این تیم با 66 امتیاز در صدر جدول رده‌بندی قرار دارد البته شاگردان آقای خاص در هفته سی‌ام شکست تلخی را برابر استون ویلا متحمل شدند و با یک گل بازی را واگذار کردند تا با روحیه بدی پای به دیدار برابر گالاتاسرای گذارند.

این شکست تلخ خارج خانه چلسی در حالی رقم خورد که دو بازیکن این تیم با کارت قرمز از بازی اخراج شدند البته داور ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی چلسی را هم به علت اعتراض زیاد از بازی اخراج کرد با این حال سرمربی پرتغالی چلسی ترجیح داد تا بعد از بازی سکوت کند چرا که به قول خودش نمی‌خواست اعتراض کند تا با محرومیت مواجه شود. او دیدار برابر گالاتاسرای را سخت دانست و گفت: دیگر نباید به بازی برابر استون ویلا فکر کنیم. الان نوبت آن است که به دیدار حساس برابر گالاتاسرای فکر کنیم. دیدار سختی است.

اما گالاتاسرای در این چند سال اخیر متحول شده است. این تیم ترکیه‌ای با جذب ستاره‌های چون دیدیه دروگبا،وسلی اسنایدر و دی‌بوئه نشان داده است که تنها به قهرمانی در لیگ ترکیه چشم ندوخته است بلکه می خواهد در لیگ قهرمانان اروپا هم به مراحل بالاتر صعود کند.

هدایت این تیم را در فصل جاری روبرتو مانچینی سرمربی سابق منچستر سیتی برعهده دارد. حضور این مربی ایتالیایی می ‌تواند کمک زیادی به این تیم ترکیه در دیدار حساس سه شنبه شب کند چرا که مانچینی چند سال هدایت منچستر سیتی را برعهده گرفت و بارها برابر چلسی به میدان رفت. شاگردان مانچینی در لیگ ترکیه نتایج خوبی کسب نکرده‌اند و با تیم صدرنشین فنرباغچه 2 امتیاز اختلاف دارند این درحالی است که دو بازی بیشتر از فنرباغچه هم انجام داده اند که ممکن است این دو امتیاز به 8 امتیاز افزایش یابد که در این حالت کار مانچینی و شاگردانش برای قهرمانی بسیار سخت می‌شود. این تیم در هفته بیست و پنجم لیگ ترکیه با تساوی بدون گل برابر کارابوک اسپور متوقف شد تا با روحیه بدی پای به دیدار برابر چلسی گذارد.

این دیدار برای یک بازیکن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و آن دیدیه دروگبا ساحل عاجی است که چهره بسیار محبوبی در استمفوردبریج به شمار می‌آید. دروگبا سالها با پیراهن چلسی درخشید و سهم بسزایی در قهرمانی این در لیگ قهرمانان اروپا در سال 2011 داشت با این حال ترجیح داد تا از چلسی جدا شود و به فوتبال چین برود. او در چین با پیشنهاد خوب گالاتاسرای مواجه شد و به این تیم ترکیه ‌ای پیوست.

مورینیو در واکنش به بازگشت دروگبا به استمفوردبریج گفت: دروگبا در اینجا چهره محبوبی است اما او با پیراهن گالاتاسرای بازی می کند و 90 دقیقه دوست ما نخواهد بود.

خود دروگبا هم می گوید آنقدر در استمفوردبریج بازی کرده است که حتی چشم بسته هم می تواند دروازه چلسی را باز کند البته احتمال دارد که مانچینی در دیدار سه شنبه شب دروگبا را تنبیه کند و از او استفاده نکند چرا که این مهاجم ساحل عاجی در دیدار این هفته گالاتاسرای در لیگ ترکیه پس از تعویض شدن در دقیقه 89 به شدت به تصمیم مانچینی اعتراض کرد و حتی بطری کنار زمین را با لگد زد.

* رئال مادرید- شالکه

شاید به راحتی بتوان گفت که رئال مادرید صعود خود را به یک چهارم نهایی نهایی کرده است چرا که کهکشانیها در دیدار رفت که در آلمان برگزار شد جشنواره گل به راه انداختند و حریف خود را با نتیجه شش بر یک از پیش رو برداشتند تا کار را در همان دیدار رفت تمام کند.

رئال مادرید با هدایت کارلو آنچلوتی فصل بسیار خوبی را پشت سرمی گذارد. شاگردان آنچلوتی در رقابت‌های لیگا عملکرد خوبی داشته‌اند و با 70 امتیاز در صدر جدول رده‌بندی قرار دارند. این تیم در هفته بیست و هشتم در دیداری حساس و سخت موفق شد با تک گل کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی خود مالگا را شکست دهد تا با روحیه خوبی پای به دیدار برابر شالکه گذارد.

احتمال دارد که کارلو آنچلوتی در دیدار سه‌شنبه شب به چند بازیکن اصلی رئال استراحت بدهد چرا که صعود این تیم به مرحله بعد تا حدود بسیار زیادی نهایی شده است گذشته از این کهکشانی‌ها در حساس‌ترین بازی هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگا یکشنبه هفته آینده در سانتیاگو برنابئو باید از بارسلونا پذیرایی کند دیداری که برای دو تیم به ویژه بارسلونا با توجه به شرایط جدول رده‌بندی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است بنابرین طبیعی است که آنچلوتی در دیدار سه‌شنبه شب به چند بازیکن اصلی خود استراحت دهد تا با آمادگی بیشتر برابر حریف سنتی خود به میدان روند البته بازیکنان رئال پس از پیروزی برابر مالگا تاکید کردند که بازی برابر شالکه را حتی با وجود پیروزی پرگل در دیدار رفت دست کم نخواهند گرفت.

شالکه در فصل جاری رقابت های بوندسلیگا تا حدودی نتایج خوبی کسب کرده است و با 47 امتیاز در جایگاه سوم جدول رده‌بندی قرار دارد. این تیم در هفته بیست و پنجم با نتیجه دو بر یک از سد اوگسبورگ گذشت تا با روحیه خوبی برابر رئال مادرید به میدان رود البته با توجه به نتیجه دیدار رفت حتی خوشبین ترین هوادار شالکه هم شانسی برای صعود این تیم به دور رفت قائل نمی‌شود.